SZKOLENIE Z OBSŁUGI PROGRAMU HOTELOWEHO SOHO – PRAKTYKA ZAWODOWA HOTELARZY

b_150_100_16777215_00_images_ckz.jpgOstatni tydzień praktyk zawodowych odbywałam w Centrum Kształcenia Zawodowego w Dębicy. Po raz pierwszy miałam możliwość zapoznać się z programem stosowanym w recepcji hotelowej tj. programem SOHO, czyli System Obsługi Hoteli. Na początku wydawał się on dla mnie „czarną magią”, ale z każdą minutą radziłam sobie coraz lepiej. Mogłam w nim utworzyć „swój” własny hotel, ułożyć grafik pokoi, założyć depozyt, zarejestrować dodatkowe usługi oraz wiele innych rzeczy związanych  pobytem gości w hotelu.

Kolejne szkolenie, które przeszłam to kurs z obsługi kasy fiskalnej. Nauczyłam się ją programować, drukować wszelkiego rodzaju raporty np. dobowy, dzienny, zmianowy, stosować rabaty, kodować produkty oraz wpłacać i wypłacać pieniądze. Te praktyki również miło wspominam. Mogłam się nauczyć wielu ciekawych rzeczy, które być może przydadzą mi się w przyszłej pracy zawodowej.         /Magdalena – kl.IV technik hotelarstwa/

Ostatni tydzień praktyk spędziłam w Centrum Kształcenia Zawodowego w Dębicy, gdzie uczyliśmy się programu recepcyjnego stosowanego w hotelach – SOHO. Na początku program był bardzo skomplikowany, ale z czasem robił się przejrzysty i zrozumiały. Nauczyłam się tworzyć i prowadzić bazę danych gości, dodawać nowe pobyty, tworzyć fakturę. Te lekcje bardzo mi się podobały. Mieliśmy również szkolenie z obsługi kas fiskalnych. Uczyliśmy się dodawać różne towary do paragonu, stosować rabaty na cały paragon oraz na niektóre produkty. Myślę, że ta umiejętność przyda mi się w przyszłości. W ostatni dzień września wróciliśmy do szkoły i zaczęliśmy przygotowania do ostatniej kwalifikacji w tym zawodzie.   /Ewelina – kl.IV technik hotelarstwa/