Rok szkolny 2019/ 2020 zainaugurowany!

b_150_100_16777215_00_images_rozpocz78.jpgPo dwóch miesiącach wypoczynku nadszedł wreszcie czas, kiedy trzeba było pożegnać wakacje i rozpocząć nowy rok szkolny.

2 września w murach naszej szkoły Pan dyrektor, Sławomir Słyś, powitał wszystkich zgromadzonych, a w szczególności uczniów klas pierwszych liceum i technikum. Ten dzień jest dla nich wyjątkowy, ponieważ pożegnali gimnazjum oraz podstawówkę i z dumą wkraczają w nowy etap edukacji, edukacji w naszej szkole!

Prowadzący uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego Samorząd Uczniowski odwołał się do wydarzeń z września 1939 roku. Wspomniał o bohaterskiej walce i ofiarach tego ogromnego kataklizmu w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Po apelu uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, gdzie omówiono najistotniejsze kwestie związane z organizacją najbliższych miesięcy nauki.

Uczniowie z 3 kl. LO o profilu mundurowym, wchodzący w skład pocztu sztandarowego, brali tego dnia też udział w wojewódzkiej inauguracji roku szkolnego w I LO w Dębicy.