XVI edycja konkursu ,, Ja i moje środowisko "

   b_150_100_16777215_00_images_eko1.jpgXVI edycja konkursu ,, Ja i moje środowisko "  - ,,  Zdrowy styl życia młodzieży" odbyła się w naszej szkole 05 czerwca 2019 r. z udziałem Wicestarosty Powiatu Dębickiego pana Adama Pieniążka, dr n. med. Maksymiliana Stęgi, specjalisty Wydziału  Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Dębicy pani Joanny Przeworskiej oraz nauczycieli i 45 uczniów z  jedenastu  szkół : MG nr 1 w Dębicy, Mg nr 3 w Dębicy, MG nr 4 w Dębicy, ZS w Latoszynie, ZS w Pustkowie Osiedlu, ZS w Paszczynie, ZS w Brzeżnicy, ZS w Pustyni,  ZS w  Ociece, SP nr 9 w Dębicy  i  SP nr 5 w Dębicy.   

Dyrektor Szkoły pan Sławomir Słyś powitał zgromadzonych na konkursie gości. Następnie Wicestarosta Powiatu Dębickiego pan Adam Pieniążek  zabrał  głos dziękując nauczycielom i uczniom za liczny udział w konkursie i podjęcie bardzo aktualnej tematyki w swoich pracach.    

     Jedynym z elementów  XVI edycji konkursu ,, Ja i moje środowisko "  było wykonywanie  w formie elektronicznej pracy pod tytułem  ,, Zdrowy styl życia młodzieży".  Wicestarosta  Powiatu Dębickiego pan Adam Pieniążek i Dyrektor Szkoły pan Sławomir Słyś wręczyli nagrody laureatom, autorom najlepszych prac, uczniom z SP nr 5 w Dębicy, MG nr 4 w Dębicy,  ZS w Pustkowie Osiedlu, ZS w Paszczynie, SP nr 9 w Dębicy.     

                      -  1 miejsce egzekwo :

                         - Aleksandra Kliś   SP nr 5 w Dębicy - opiekun p. Wiesława Klisiewicz       

                         -  Zuzanna Barnaś  SP  nr 5 w Dębicy - opiekun p. Wiesława Klisiewicz                  

                     - 2 miejsce egzekwo :

                          - Filip Polek  ZS  w Pustkowie-Osiedlu - opiekun  p . Bogusława Zapart    

                          -  Artur Ryba ZS w Paszczynie - opiekun p.  Małgorzata Tyksińska                   

                      - 3 miejsce egzekwo :

                          -  Caroline Zarzeczny MG nr 4 w Dębicy - opiekun  p. Dorota Mleczko                                   

                          -  Marlena Śmietana   SP nr 9 w Dębicy - opiekun p. Irena Stawarz    

Nagrodą dla wyróżnionych oraz wytypowanych przez nauczycieli 30 uczniów jest również ufundowana przez Wydział Ochrony Środowiska w Dębicy jednodniowa wycieczka do Pienińskiego Parku Narodowego.

       Autorzy nagrodzonych prac, uczniowie  SP nr 5 w Dębicy, przedstawili swoje prezentacje multimedialne.

       Bardzo dużym zainteresowanie zgromadzonych cieszył się, obejmujący aktualny stan wiedzy medycznej, wykład dr n. med. pana Maksymiliana Stęgi ,,Wpływ alkoholu na  zdrowie. "

         Pani Jadwiga Łukaszewska nauczyciel biologii ZSZ w Pustkowie - Osiedlu  przedstawiła prezentację ,,Zaburzenia odżywiania problemem cywilizacyjnym "w oparciu o materiały z IV Kongresu Żywieniowego (Warszawa 2019).

        Następnie  wszyscy  uczestnicy konkursu napisali  test z ekologii.

         Dziękuję ślicznie wszystkim zaproszonym gościom, nauczycielom  i uczniom szkół ponadgimnazjalnych  i podstawowych za udział w konkursie, przygotowanie atrakcyjnych prac konkursowych oraz nauczycielom i uczniom naszej szkoły za pomoc w organizacji konkursu.

 J.Łukaszewska

b_150_100_16777215_00_images_eko2.jpgb_150_100_16777215_00_images_eko3.jpgb_150_100_16777215_00_images_eko4.jpgb_150_100_16777215_00_images_eko5.jpg