III miejsce naszej młodzieży w Mistrzostw Pierwszej Pomocy o Puchar Starosty Powiatu Dębickiego

b_150_100_16777215_00_images_justtt.jpgW dniu 25 kwietnia 2019 r na obiektach Zespołu Szkół nr 2 i Centrum Kształcenia Ustawicznego odbyły się  Mistrzostwa Pierwszej Pomocy o Puchar Starosty Powiatu Dębickiego 2019, będące także Rejonowymi Eliminacjami Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.

 Podczas rywalizacji uczniowie wykazali się wiedzą teoretyczną i umiejętnościami praktycznymi z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Uczniowie doskonale poradzili sobie z testem z zakresu ogólnej wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy oraz Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża
i Czerwonego Półksiężyca.

Drugim etapem konkursu były 3 stacje, na których rozgrywały się  zainscenizowane scenki sprawdzające w praktyce umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Nasza reprezentacja w składzie:  Natalia Helowicz,  Magdalena Sysło, Wiktoria Barnaś, Oliwia Pietrucha, Anita Szewc - zajęła III miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych

Zawody  wykazały nie tylko świetną znajomość zasad udzielania pomocy ale również współpracę w grupie w celu ratowania zdrowia i życia osób poszkodowanych. Okazały się nie  tylko rywalizacją o punkty, ale przede wszystkim dały okazję do ćwiczenie pracy w grupie w sytuacjach, które mogą się wydarzyć w codziennym życiu. Nasi uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie podczas wszystkich trudnych i stresujących sytuacji.

Uczennice do zawodów przygotowała Pani Justyna Szerszeń

b_150_100_16777215_00_images_justtt1.jpgb_150_100_16777215_00_images_justtt2.jpgb_150_100_16777215_00_images_justtt4.jpg