WIKTORIA ŚWIĘTOŃ LAUREATKA W KONKURSIE POSŁA JANA WARZECHY PT. „JAK PRAKTYCZNIE WYKORZYSTYWAĆ MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE I POPULARNE NARZĘDZIA TYPU SMARTFON DO SZERZENIA PATRIOTYZMU ORAZ ZAANGAŻOWANIA MŁODEGO POKOLENIA POLAKÓW W SPRAWY LOKALNE I OGÓLNOKRAJOWE”

b_150_100_16777215_00_images_sejm.jpgDnia 29 marca 2019 roku miałam możliwość udziału w wycieczce do stolicy, na którą pojechaliśmy ponad 40 – osobową  grupą laureatów konkursu pt. „Jak praktycznie wykorzystywać media społecznościowe i popularne narzędzia typu smartfon do szerzenia patriotyzmu oraz zaangażowania młodego pokolenia Polaków w sprawy lokalne i ogólnokrajowe”, organizowanego przez posła Jana Warzechę.

Piątek, pobudka 3.30, zbiórka w Dębicy o 4.15, sprawdzenie obecności i ruszamy w drogę. Już od samego wejścia do autokaru wiedziałam, że będzie bardzo ciekawie i wesoło. Podczas drogi mieliśmy organizowane quizy dotyczące wiadomości z kraju i nie tylko. Gdy dotarliśmy do Warszawy, najpierw udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik, w którym każdy czuł się jak małe szczęśliwe dziecko. Pobyt w Koperniku minął mi bardzo szybko i radośnie.

Następnym celem było zwiedzanie Sejmu, którego od początku nie mogłam się doczekać. Strażnicy już w bramie sejmowej sprawdzali nasze dowody osobiste, po wejściu do budynku każdy przechodził dokładną kontrolę, po czym udaliśmy się na zwiedzanie. Uważam, że  sama możliwość zobaczenia Sali plenarnej, wysłuchanie o podziemnych przejściach Sejmu, o tym jak mieszkają posłowie oraz wspólna rozmowa to najfajniejsze przeżycie tego dnia. Po zwiedzeniu Sejmu udaliśmy się do Restauracji Poselskiej na obiad, a następnie  piechotą w stronę Starego Miasta, gdzie każdy miał czas dla siebie.

Cała wycieczka minęła mi bardzo szybko, w świetnej atmosferze. Cieszę się, że udało mi się pojechać do stolicy, dowiedzieć się nowych rzeczy, doświadczyć nowych przygód, poznać wiele cudownych osób, zapisać kolejne wspomnienia. Uważam, że warto brać udział w tego typu konkursach!

                                                           /Wiktoria Świętoń, kl. II technik hotelarstwa/