HOTELARZE STEWARDZI UCZĄ SIĘ OD ZAWODOWCÓW - WYCIECZKA PRZEDMIOTOWA NA WSIIZ W RZESZOWIE NA AVIATION CAREER DAY.

b_150_100_16777215_00_images_wsizz10.jpg1 lutego uczniowie klasy 1 i 2 kierunku technik hotelarstwa uczestniczyli w drugiej edycji Aviation Career Day organizowanej przez Koło Naukowe Aviation Management Club oraz Biuro Karier Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Młodzież uczestniczyła w bardzo ciekawych wykładach: „Kobiety w lotnictwie”, „XOJET- czyli UBER w powietrzu”, „Największe linie lotnicze”.

b_150_100_16777215_00_images_wzizz9.jpgNastępnie uczniowie odwiedzili stoiska, na których mogli porozmawiać z przedstawicielami firm. Umożliwiło to uczestnikom zapoznanie się z ofertami pracy, a także sprawdzenie swoich umiejętności pilotażu na symulatorze lotów. Ponadto uczestnicy konferencji mieli możliwość zapoznania się z zasadami rekrutacji do pracy oraz na praktyki i staże, a także dowiedzieli się o specyfice pracy w branży lotniczej. Oto jak uczestnicy tej wycieczki opisują to spotkanie.

(…) Wykład składał się z 3 części, po których mieliśmy styczność z symulatorem lotu oraz odwiedziliśmy stoiska firm lotniczych. Pierwszą cześć wykładu pt. "Kobiety w lotnictwie" poprowadziła Pani Joanna, która jest studentką drugiego roku Management Aviation, czyli zarządzanie lotnictwem. Opowiedziała nam o tym, że tylko 6 % kobiet na świecie to piloci, ponieważ istnieje stereotyp, że pilot to tylko mężczyzna. Dlatego też Pani Joanna chciała przekonać nas, że pilot to praca także dla płci żeńskiej. Natomiast 79 % członków pokładowych to są kobiety. Następnie pokazała nam Panią Marię Pettersson, która jest celebrytką przestworza na Instagramie i ma 534 tys. obserwujących. Najciekawszą informacją o Pani Marii było to, że w każdym miejscu na świecie, do którego leci, uprawia jogę. Następnie obejrzeliśmy krótki filmik jak Pani Maria radzi sobie za sterami Albatrosa. Wykładowczyni następnie zapoznała nas z pracownikami lotniska Chopina w Warszawie, tj. koordynator lotów, kierowca autobusu lotniskowego, osoba kierująca zmianami sortowni bagażu, osoba odpowiadająca za obsługę pokładu samolotu. Ciekawostką firmy działającej na lotnisku Chopina, było to, że zatrudnia aż 685 kobiet. Później Pani Joanna podzieliła się swoim doświadczeniem.(…)     /Julita/

(…) Drugi wykład dotyczył tzw. taksówki powietrznej, a dokładniej firmy XOJET, która jest charterową firmą, świadczącą usługi wynajmu prywatnych odrzutowców na życzenia osób prywatnych czy firm. Dzięki temu wykładowi dowiedziałam się jak ogromne są koszty związane z wynajmem samolotu i wynoszą nawet 750 500 zł.(…) /Wiktoria/

(…) Trzeci wykład opowiadał o największych liniach lotniczych, do których należą: Ethopia Air Canada Emirates - Qatar airways- Etihad airways- Lufthansa Turkish airlines Singapore airlines Qantas i inne. Wycieczkę uważam za udaną, mam nadzieje, że będzie ich więcej. /Karolina/

(…) Ostatni wykład poprowadzony przez studenta dotyczył "Największych linii lotniczych na niebie". Pokazał nam również jak wyglądają rezydencje w samolotach i byłam pozytywnie zaskoczona apartamentami w powietrzu, które robią wrażenie. Po wykładach udaliśmy się na sale, gdzie mogliśmy zapoznać się z firmami z branży lotniczej, a także sprawdzić się za sterami symulatora lotu. Wycieczka ta bardzo mi się podobała, ponieważ była związana z lotnictwem, a jest to dla mnie temat bardzo ciekawy. Mam nadzieję, że jeszcze wybierzemy się na podobne wycieczki. /Wiktoria/

(…) Wycieczka ta bardzo mi się podobała, ponieważ mogliśmy wysłuchać ciekawych wykładów, dowiedzieć się nowych, ważnych informacji dotyczących lotnictwa oraz poznać kilka firm związanych np. z naprawą  silników w samolotach oraz porozmawiać z pracownikami tym firm, dowiedzieć się jak wygląda ich praca itd.

 

b_150_100_16777215_00_images_wsizz1.jpgb_150_100_16777215_00_images_wsizz4.jpg

b_150_100_16777215_00_images_wsizz.jpg

b_150_100_16777215_00_images_wzizz7.jpgb_150_100_16777215_00_images_wzizz8.jpg