III miejsce Karoliny Siwuli w XXIV EDYCJI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU „WYBIERAM TRZEŹWOŚĆ”

b_150_100_16777215_00_images_nagroda.jpgTuż przed przerwą świąteczną, 20 grudnia 2018 r., w Zespole Szkół Zawodowych nr  1 im. Jana Pawła II w Dębicy odbyło się podsumowanie XXIV Międzyszkolnego Konkursu „WYBIERAM TRZEŹWOŚĆ”.  Karolina Siwula z kl. II TH zajęła III miejsce w kategorii praca literacka. Poniżej prezentujemy jej utwór wraz ze zdjęciem wszystkich uczestniczek konkursu. 

  ***

Kolejny dzień… słyszę

dźwięk spadających kropel.

 

Jest coraz trudniej,

czy dam sobie radę?

 

Widzę bezbarwną ciecz...

To nie woda.

 

Jest coraz trudniej,

więc chcę znów ją złapać.

 

Wystarczy kropla,

a mogę utonąć.

 

Chwila radości

wysoką ma cenę.

 

Czy wytrwam w trzeźwości?

 

Złap mnie za rękę.

Pokaż świat pełen barw.

 

Pokaż mi uśmiech i radość

bez potrzeby utraty przytomności.

 

Testuję wciąż cierpliwość,

żeby w końcu wyjść na prostą.