Szkolne Koło Caritas: Św. Mikołaj pamiętał o chorych i cierpiących

b_150_100_16777215_00_images_mikus.jpgWspaniałą inicjatywę podjęli wolontariusze Szkolnego Koła Caritas odwiedzając  podopiecznych Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego Pustków-Budy. Św. Mikołaj był wielką niespodzianką dla chorych samotnych i cierpiących. Wolontariusze przygotowali skromne prezenty oraz oprawę muzyczną całego przedsięwzięcia. Akcję wsparli opiekunowie Szkolnego Koła Caritas. Odwiedziny cieszyły się wielkim uznaniem a na twarzach wielu osób pojawiły się łzy wzruszenia.

Św. Mikołaj nie tylko obdarowywał chorych upominkami ale także znalazł czas aby z każdym porozmawiać i pocieszyć. Spotkanie to wśród chorych i cierpiących pozwoliło choć na chwilę zapomnieć o chorobie, bólu, tęsknocie za bliskimi oraz wprowadziło świąteczną atmosferę, która udzieliła się wszystkim.

Powinniśmy często odwiedzać chorych niosąc im choć chwile radości w najcięższych chwilach życia, dlatego też wolontariusze nie zapomnieli o seniorach w tym jakże szczególnym dniu.

Serdeczne podziękowania dla uczniów klas gastronomicznych, którzy aktywnie wsparli Św. Mikołaja przygotowując pyszne świąteczne pierniczki i inne smakołyki. W rolę Św. Mikołaja wspaniale  wcielił się Maciek Rogowski któremu serdecznie dziękujemy za udział i wsparcie naszej b_150_100_16777215_00_images_mikus2.jpgmikołajkowej akcji.

b_150_100_16777215_00_images_mikus1.jpg