5 grudnia Międzynarodowy Dzień Wolontariusza czyli Święto Ludzi Dobrego Serca i Niespożytej Energii

b_150_100_16777215_00_images_ksiadz.jpgGdyby wszyscy mieli po cztery jabłka

Gdyby wszyscy byli silni jak konie

Gdyby wszyscy byli jednakowo bezbronni w miłości

Nikt nikomu nie byłby potrzebny

 

Tak pisał ks. Jan Twardowski my wiemy jednak, że człowiek naprawdę czuje się szczęśliwy, gdy umie być komuś potrzebny.

Co roku obchodzony jest ten dzień celem uznania wolontariuszy na całym świecie, ich trudu i czasu poświęconego drugiemu człowiekowi.

Życie jest piękne i krótkie. Trzeba umieć cieszyć się z każdego dnia a od nas zależy czy ten dzień będzie piękny. Spróbujmy nie narzekać i zdać sobie sprawę ile powodów sprawia, że możemy być szczęśliwi i radośni. Warto żyć dla innych, pomagać im, sprawiać radość wtedy człowiek czuje się silny i czuje że życie ma sens. Szkolne Koło Caritas przygotowało na ten szczególny dzień akademie prezentującą działalność dobroczynną od czasu powstania w 2016r.

Chcemy podkreślić, że my członkowie tego Koła stanowimy małe, ale trwałe ogniwo w łańcuchu ludzi dobrej woli. Pragniemy wyrazić szczerą radość wdzięczność i uznanie tym wszystkim, którzy działają jako wolontariusze jak i tym którzy zamierzają dołączyć do Wielkiej Rodziny Wolontariuszy wspierając ich swoimi działaniami. . Dziękujemy wszystkim którzy wspierają nas bezinteresowną pomocą, za poświęcony czas na podejmowanie wielu działań na rzecz potrzebujących. Niech wdzięczność i uśmiech tych, którym pomagamy motywuje nas wszystkich do dalszego działania. Wierzymy, że każdy uczynek i każde dobre słowo powróci do nas ze zdwojoną mocą. Podsumowaniem akademii była przygotowana prezentacji w formie nieco innych szkolnych lekcji „lekcji z życia” podsumowująca trzyletni okres działalności SKC. Wszystkim członkom SKC rozpoczynającym wielką przygodę z dobroczynnością Ks J.Bociek wraz z opiekunem koła wręczyli legitymacje wolontariusza.

Mamy nadzieję, że to co zostało powiedziane i zaprezentowane na naszej akademii zapadło głęboko w nasze serca i zachęci wszystkich do działania na rzecz potrzebujących ,chorych ,samotnych. Zatem pytanie „Czy jest w Tobie dusza wolontariusza? jest  nadal aktualne.

b_150_100_16777215_00_images_ksiadz1.jpgb_150_100_16777215_00_images_ksiadz2.jpgb_150_100_16777215_00_images_ksiadz3.jpgb_150_100_16777215_00_images_ksiadzz.jpg