Młodzież uczy się sposobów inicjowania wybuchu.

b_150_100_16777215_00_images_zajeciaa.jpgW dniu 15 listopada  2018 r odbyły się kolejne zajęcia z edukacji mundurowej  dla uczniów  z Pustkowa Osiedla. Klasa została przywitana przez ppor. Mariusza Pustułkę który przedstawił plan i cele   szkolenia a następnie wzięła udział w zajęciach prowadzonych przez ppor. Krzysztofa Baryłę. Młodzież z klas mundurowych przyjeżdża  na teren  jednostki wojskowej w Dębicy gdzie pod okiem instruktorów  - żołnierzy  z 33 blp  zostaje zapoznana z poszczególnymi zagadnieniami  przedmiotu „edukacja mundurowa”.

W dniu dzisiejszym podczas  zajęć teoretycznych ppor. Krzysztof Baryła  omówił podstawowe  materiały wybuchowe stosowane w wojsku.  Następnie młodzież uzyskała  podstawowe wiadomości o sposobach inicjowania wybuchu. Uczniowie poznali  również   ogniowy sposób  wysadzania (w tym  z budowę spłonki 8 A-TAT; lontu prochowego, lontu detonującego oraz sporządzanie zapalnika lontowego, sieci szeregowych i równoległych);

Następnie omówiono zasady niszczenia drewna.

Młodzież podczas zajęć była pod opieką wychowawców mgr Justyny Szerszeń oraz Katarzyny Osak

b_150_100_16777215_00_images_zajeciaa1.jpg