HOTELARZE DOSKONALĄ SWOJE UMIEJĘTNOŚCI W HOTELU LORD I GOŚCIŃCU DĘBICKIM

b_150_100_16777215_00_images_llordd6.jpgW ramach przedmiotów zawodowych hotelarze z klasy II już po raz kolejny udali się z nauczycielem panią Bernadettą Ząbek do dębickich hoteli doskonalić swoje umiejętności i zdobywać nowe doświadczenie. Zajęcia w Hotelu Lord i Gościńcu Dębickim odbywają się w recepcji, na pokojach hotelowych, za barem, w restauracji i kuchni. Zadaniem hotelarzy jest obsługa gości podczas rezerwacji, rejestracji, pobytu i wymeldowania. W jednostkach mieszkalnych młodzież odpowiedzialna jest za utrzymanie czystości i porządku, zaś w dziale gastronomicznym za przygotowaniu sal konsumenckich i obsłudze gości podczas różnych imprez tj. m.in. konferencji, bankietów itp.

Pracownicy, właściciele i menadżerowie odwiedzanych hoteli bardzo miło wypowiadają się na temat naszych uczniów, doceniają ich życzliwość, zdyscyplinowanie, pracowitość, rzetelność i zaangażowanie w wykonywaną pracę. Uczniowie zaś są zaskoczeni ciepłym i serdecznym przyjęciem. A oto niektóre wypowiedzi hotelarzy:

„Dnia 23.10.2018 r. udaliśmy się klasą hotelarską na kolejne zajęcia praktyczne w ramach lekcji pracowni hotelarskiej, ale tym razem do innego hotelu - Gościńca Dębickiego, aby nauczyć się kolejnych praktycznych rzeczy i doszkolić się w tych czynnościach, które już umiemy. Gdy przywitałyśmy się z panią menager i recepcjonistką, które znajdowały się tuż obok recepcji, przebrałyśmy się w stroje do pracy i od razu ruszyłyśmy do pomocy. Dziewczyny z klasy udały się, aby przygotować salę na imprezę okolicznościową, a ja postanowiłam udać się na pokoje. Praca minęła mi bardzo szybko i w miłej oraz wesołej atmosferze, ponieważ pani Danusia, której pomagałam przy pokojach i węzłach higieniczno-sanitarnych odpowiadała na każde moje pytanie oraz wszystko dokładnie tłumaczyła. (…) Następnie udałam się do pokoju zabaw dla dzieci, by przygotować go dla milusińskich, którzy zjawią się już w sobotę i będą uczestniczyć w uroczystości weselnej. (…) Jestem bardzo zadowolona z zajęć praktycznych w Gościńcu Dębickim, ponieważ wykonywała tam czynności związane tylko i wyłącznie z hotelarstwem, mam nadzieję, że częściej będziemy go odwiedzać. Bardzo cieszę się, że udało mi się podczas tych zajęć zastosować wiedzę zdobytą w szkole w praktyce.”                       /Wiktoria/  

„ (…) W Gościńcu Dębickim obsługiwałam gości, którzy uczestniczyli w spotkaniu na sali konsumenckiej, podawałam napoje i desery, przygotowywałam kawę z ekspresu, prasowałam ręczniki i kokardy, które później zakładałam na krzesła. (…) Atmosfera jak zawsze była tam cudowna. Gościniec to moje weekendowe miejsce pracy. Oby więcej takich cudownych i spokojnych miejsc, w których można nauczyć się zawodu.”                     /Ania/

 ”W dniu 2 października 2018 roku udaliśmy się do Hotelu Lord w Dębicy, aby zdobyć doświadczenie, pomagając przy codziennych obowiązkach pracownikom hotelu. Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy i oddelegowani według potrzeb hotelu: do działu służby pięter oraz do działu gastronomicznego. Zespół, który asystował w kuchni przygotowywał produkty żywnościowe do dalszej obróbki, natomiast druga grupa hotelarzy w tym m.in. ja utrzymaniem porządku w części ogólnodostępnej.  Tydzień później znów pojawiliśmy się w progach ośrodka. Moim zadaniem tym razem było przygotowanie sali konferencyjnej do spotkania biznesowego. Zajęłam się dostarczaniem i uporządkowaniem zastawy stołowej, używanej podczas przerwy kawowej przez uczestników konferencji jak również ułożeniem stołów i krzeseł na uprzednio odkurzonej wykładzinie. Lekcje w Lordzie są w porządku, dzięki nim możemy poznać część obowiązków czekających na nas - przyszłych pracowników hotelu. Uważam, że jest to dobry sposób na naukę praktycznych umiejętności, które trudno wykształcić przez teoretyczną edukację szkolną.”                  /Martyna/

„(…) W Hotelu Lord nauczyłam się także korzystać z maglownicy, składać serwetki, które układa się na talerzu, by gość mógł sobie ją rozłożyć podczas spożywania posiłku, chroniąc swoją odzież przed poplamieniem. (…) Jak dla mnie praktyki w hotelu są bardzo udane. Lubię nowe rzeczy i wyzwania. Obsługa hotelu jest bardzo miła i wprowadza sympatyczną atmosferę. Chciałabym tam wrócić i nauczyć się jeszcze czegoś nowego.”                    /Karolina/

W ramach lekcji praktycznych wraz z panią udaliśmy się 2 razy do Hotelu Lord dwu gwiazdkowego w Dębicy. Nie mogłyśmy się doczekać dnia, w którym w końcu udamy się doskonalić swoje umiejętności. Od pierwszej klasy pani opowiadała nam, co będziemy robić i nadszedł ten dzień. Byłyśmy podekscytowane. Pojechałyśmy autobusem do Dębicy. Droga do hotelu jak zawsze minęła bardzo szybko i w super nastroju. Przez pracowników hotelu zostałyśmy bardzo mile przywitane. Przebrałyśmy się w eleganckie stroje i zabrałyśmy się do pracy. Zostałyśmy podzielone na dwie grupy. Należałam do grupy, która miała udać się na kuchnię. Bardzo podobała mi się ta praca, ponieważ nie była ciężka, a przy tym dopisywał nam bardzo dobry humor. Panie z kuchni były bardzo uprzejme i za pomoc, jaką im okazałyśmy przygotowały dla nas przepyszne ciasteczka, frytki i herbatę. Nie wiem jak tak szybko mógł minąć czas, spędziłyśmy w hotelu prawie 4 godziny. Nie mogłam się doczekać, kiedy znowu się tam udamy. Szybko to nastąpiło, bo już w następnym tygodniu znowu byłyśmy w hotelu. (…) Bardzo podoba mi się w tym hotelu. Jest bardzo miła atmosfera i bardzo fajnie się pracuje. Możemy doskonalić swoje umiejętności i dowiadywać się nowych rzeczy.”              /Karolina/

b_150_100_16777215_00_images_llordd.jpgb_150_100_16777215_00_images_llordd2.jpgb_150_100_16777215_00_images_llordd3.jpgb_150_100_16777215_00_images_llordd4.jpgb_150_100_16777215_00_images_llordd5.jpg