HOTELARZE UCZĄ SIĘ OD ZAWODOWCÓW – WYCIECZKA PRZEDMIOTOWA DO BIURA TURYSTYCZNEGO „LUCYNA” W DĘBICY

b_150_100_16777215_00_images_luccyna.jpgKlasa I technikum hotelarskiego z innowacją pedagogiczną steward/stewardesa udała się do Biura Turystycznego Lucyna w Dębicy. Młodzież została zapoznana z organizacją i pracą touroperatora. Oto jak opisuje tą niecodzienną wizytę, jedna z uczestniczek tego spotkania. „11.10.2018 r. odwiedziliśmy Biuro Turystyczne Lucyna w Dębicy. Tego dnia dowidzieliśmy się, że pilot wycieczki to osoba, która towarzyszy podróżnym, reprezentuje organizatora turystki i jest odpowiedzialna za sprawowanie opieki nad turystami.

Pani zapoznała nas również z ogólnymi warunkami uczestnictwa w imprezach turystycznych. Szczególną uwagę zwróciła na punkt rezygnacji z imprezy turystycznej i zachęcała do skorzystania z dodatkowego ubezpieczenia. Mówiła nam również, że pracując w branży turystyczno-hotelarskiej np. jako: rezydent, pilot, przewodnik lub animator czasu wolnego i wychowawca kolonijny możemy zwiedzić bardzo dużo ciekawych i odległych miejsc. Pod koniec spotkania pani dała nam katalogi a my podziękowaliśmy za miło spędzony czas. Uważam, że było to bardzo ciekawe spotkanie.”                            /Kamila/

Biuro Turystyczne Lucyna zajmuje się organizacją wczasów oraz wycieczek objazdowych do kilkunastu krajów świata. Bardzo ważnym dokumentem jest tzw. teczka imprezy turystycznej, w której zawarta jest: lista uczestników, ubezpieczenie grupy, umowa pomiędzy pilotem a biurem podróży itp. Biuro podróży współpracuje także z hotelami, dokonując rezerwacji pokoi hotelowych. Jeśli są grupy to próbuje wszystko zrobić, żeby wynegocjować jak najlepszą cenę. Zajmuje się też sprzedażą wycieczek, wczasów, biletów lotniczych i autokarowych. Nawiązało współpracę z ponad 2,5 tysiącami biur podróży i agencji turystycznych. W biurze podróży bardzo ważna jest znajomość języka angielskiego.

Bernadetta Ząbek