ŚWIATOWY DZIEŃ TURYSTYKI W NASZEJ SZKOLE

27 września w Zespole Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie był obchodzony Światowy Dzień Turystyki. World Tourism Day – to święto, które zostało ustanowione w 1979 roku z inicjatywy Światowej Organizacji Turystyki działającej z ramienia ONZ. Prognozy pokazują, że do 2030 roku 25% zatrudnionych będzie pracować na rynku turystyki, począwszy od bezpośredniej obsługi klienta po promocję regionu. W naszej szkole jest wielu uczniów oraz nauczycieli, którzy lubią podróżować. Celem tego dnia jest podniesienie świadomości na temat roli, jaką odgrywa turystyka w ramach społeczności międzynarodowej i pokazanie jak wpływa na społeczne, kulturowe, ekonomiczne wartości na całym świecie.

Z tej okazji klasa II technikum hotelarskiego z innowacją pedagogiczną steward/stewardesa wraz z panią Bernadettą Ząbek przygotowała dekorację na holu szkolnym. Dekoracja wykonana została w formie gazetki, na której przedstawiono ciekawostki ze świata turystyki i hotelarstwa.

Co roku organizatorom towarzyszy inne hasło przewodnie, na przykład: „Turystyka wzbogaca” czy też „Turystyka odpowiedzią na wyzwanie zmian klimatycznych i globalnego ocieplenia”. Co roku inne państwo zobowiązuje się do przewodniczenia obchodom Światowego Dnia Turystyki.

Bernadetta Ząbek