UCZYMY SIĘ OD ZAWODOWCÓW – WYCIECZKA PRZEDMIOTOWA DO HOTELU „ZAUŁEK” W DĘBICY

b_150_100_16777215_00_images_zaulek.jpg18 września 2018 roku całą klasą drugą technikum hotelarskiego udałyśmy się na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę przedmiotową do 2* Hotelu Zaułek znajdującego się w Dębicy, aby sprawdzić wygląd i funkcjonowanie tego obiektu, a także, aby uzupełnić swoje wiadomości na temat obiektów hotelarskich znajdujących się w powiecie, w którym mieszkamy.

Gdy na lekcjach zawodowych rozmawiałyśmy o wycieczce do hotelu byłam przekonana, iż w ubiegłym roku szkolnym odwiedziłyśmy już wszystkie hotele znajdujące się w Dębicy, a gdy usłyszałam hasło „Hotel Zaułek,, wpadłam w zakłopotanie, ponieważ nie wiedziałam, że taki obiekt hotelarski jest w Dębicy. Do hotelu udałyśmy się autobusem. Już na wejściu do budynku przywitała nas miła i uśmiechnięta kobieta wraz z młodszym mężczyzną, gdzie po przywitaniu okazało się, iż pani ta jest właścicielką hotelu, a oprowadzać po nim będzie nas jej najmłodszy syn. Od samego początku byłam pozytywnie zaskoczona wnętrzem budynku, ponieważ było ono całkowicie inne od tych, które wcześniej widziałam. Te obrazy na ścianach korytarzu, drewniana lada recepcyjna z malowidłami i napisem ,,Serdecznie Witamy Gości,, od razu przyciągnęła mój wzrok, freski na ścianach restauracji, witraże w okienkach  - wszystko w niepowtarzalnym stylu.

            Przy ladzie recepcyjnej dowiedziałyśmy się, iż pomimo, że jest to mały obiekt hotelarski to goście pojawiają się tam praktycznie z każdego kontynentu.  Hotel ten powstał w 2002 roku a kolejny budynek, który należy do tego hotelu został dołączony kilka lat później. Bardzo ciekawe było to, że jeden z budynków hotelowych wcześniej był plebanią parafii Matki Bożej Anielskiej. Właścicielka powiedziała nam również, jak dokładnie wygląda korzystanie i dodawanie pokoi na strony rezerwacyjne typu booking.com oraz, że od każdego pokoju ,,sprzedanego'' pobierana jest prowizja wysokości 12,5 % . W obiekcie znajduje się 12 pokoi 1 - osobowych z cenie 120 zł /doba, oraz 7  pokoi 2- osobowych w cenie 200 zł/doba.  W ,,Zaułku" jest też pub i restauracja, gdzie najczęściej odbywają się komunie, chrzciny i inne imprezy okolicznościowe. Mieszczą one około 50 - 60 osób. Pan oprowadził nas po kilku pokojach, restauracji, pomieszczeniach gospodarczych, ogrodzie, a także pokazał nam jak wygląda pralnia w tym hotelu oraz magiel. Pomimo tego, iż obiekt ten nie jest duży, bardzo przykuł moją uwagę.

            Uważam, że wycieczka przedmiotowa do Hotelu Zaułek była udana, gdyż jak po każdej wycieczce dowiedziałyśmy się mnóstwo ciekawych i nowych informacji dotyczących hotelarstwa. Mam nadzieję, że jeszcze nie raz udamy się na takie lub inne wycieczki przedmiotowe.                                                                                /Wiktoria/

           

Dnia 18 września 2018 roku z klasą 2 hotelarska wybraliśmy się na wycieczkę do hotelu "Zaułek" w Dębicy. Powitanie było przyjemne przez właścicielkę hotelu, która wraz ze swoim synem poczęstowała nas cukierkami. Ten hotel był inny od tych, które widzieliśmy. Czuć było miłą, domową atmosferę, którą stwarzali mama z synem. Hotele, które do tej pory zwiedziliśmy posiadały recepcję na przeciwko wejścia. W tym hotelu było inaczej, gdyż recepcja usytuowano po lewej stronie, w głębi korytarza. Lada recepcyjna, restauracja były wykonane w starodawnym stylu. Na ścianach znajdowały się freski, które wykonał słynny malarz z żoną, który wykłada po dziś dzień na Uniwersytecie Krakowskim. Pokoje natomiast miały przytulne wnętrze, w których znajdowały się holenderskie meble, to one sprawiały, że można było poczuć rodzinną atmosferę - niczym u babci. Dowiedzieliśmy się również, że do hotelu przyjeżdża dużo obcokrajowców, a najbardziej przydaje się znajomość języka rosyjskiego i angielskiego. Zapoznaliśmy się z regulaminem hotelu, oraz decyzją Marszałka Województwa podkarpackiego o zaszeregowaniu obiektu do hotelu i nadaniu 2 gwiazdek. Pani właścicielka proponowała nam odbycie praktyk zawodowych w jej hotelu. Każdy wyjazd do hotelu jest udany, ten też również do takich należy.                                         /Karolina/

 

18 września całą klasą hotelarską wybraliśmy się do hotelu Zaułek w Dębicy. Hotel usytuowany jest w samym centrum Dębicy. Posiada dwa budynki połączone pięknym ogrodem. W hotelu znajduje się 12 pokoi jednoosobowych, które kosztują 120 zł oraz 7 pokoi dwuosobowych, które kosztują 220 zł. Śniadanie oraz parking są wliczone w cenę. Mieliśmy okazję zobaczyć kilka pokoi. Każdy posiada łazienkę i telewizor. W hotelu znajduje się restauracja i pub. Pan, który nas oprowadzał zaprowadził nas w każdy zakątek hotelu. Widzieliśmy urządzenia gospodarcze: kuchnię, pomieszczenie na bieliznę hotelową. Zaciekawił mnie fakt, że w hotelu znajduje się osobne pomieszczenie do przetrzymywania jajek. W hotelu są organizowane różne okolicznościowe przyjęcia na przykład chrzciny, urodziny, konferencje bankiety. Bardzo podobał mi się wystrój hotelu, ale najbardziej ogród. Bardzo podobała mi się ta wycieczka. Chciałabym, aby było ich więcej, ponieważ moim zdaniem więcej uczymy się, gdy coś zobaczymy na własne oczy.

                                                                                                     /Karolina/