Wykład: Podziemie niepodległościowe w latach 1944 – 1963

b_150_100_16777215_00_images_wykladd.jpg22 stycznia 2018 roku odbyło się spotkanie uczniów 1 LO - klasy mundurowej z innowacją pedagogiczną „Obrona Terytorialna” z ZSZ w Pustkowie – Osiedlu z przedstawicielami 33 Batalionu Lekkiej Piechoty z Dębicy: ppor. Mariuszem Pustułką oraz kpt. Gerardem Widziewiczem.

Tematem wykładu było: Podziemie niepodległościowe w latach 1944 – 1963.

Kpt. Gerard Widziewicz w interesujący sposób przybliżył działalność polskiego podziemia niepodległościowego. Młodzież miała możliwość poznać sylwetki żołnierzy wyklętych i niezłomnych, którzy walczyli w imię wartości: Bóg, Honor, Ojczyzna. Uczniowie ze skupieniem wysłuchali również opowieści o metodach przesłuchań, stosowanych torturach i niezłomnych postawach wielu bohaterów.

Organizatorem zajęć była pani Justyna Szerszeń - opiekun klasy mundurowej.

b_150_100_16777215_00_images_wykladd1.jpgb_150_100_16777215_00_images_wykladd2.jpg