Wykład: Podziemie niepodległościowe w latach 1944 – 1963

b_150_100_16777215_00_images_wykladd.jpg22 stycznia 2018 roku odbyło się spotkanie uczniów 1 LO - klasy mundurowej z innowacją pedagogiczną „Obrona Terytorialna” z ZSZ w Pustkowie – Osiedlu z przedstawicielami 33 Batalionu Lekkiej Piechoty z Dębicy: ppor. Mariuszem Pustułką oraz kpt. Gerardem Widziewiczem.

Tematem wykładu było: Podziemie niepodległościowe w latach 1944 – 1963.

Kpt. Gerard Widziewicz w interesujący sposób przybliżył działalność polskiego podziemia niepodległościowego. Młodzież miała możliwość poznać sylwetki żołnierzy wyklętych i niezłomnych, którzy walczyli w imię wartości: Bóg, Honor, Ojczyzna. Uczniowie ze skupieniem wysłuchali również opowieści o metodach przesłuchań, stosowanych torturach i niezłomnych postawach wielu bohaterów.

Organizatorem zajęć była pani Justyna Szerszeń - opiekun klasy mundurowej.

b_150_100_16777215_00_images_wykladd1.jpgb_150_100_16777215_00_images_wykladd2.jpg

 

 

Ważne: nasza strona wykorzystuje pliki cookies Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. W programie służącym do przeglądania stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuje ciasteczka z tej witryny.
EU Cookie Directive Module Information