POPŁYNĄ DO SZWECJI – STAŻE NA PROMACH UNITY LINE

b_150_100_16777215_00_images_unitylinee.jpgJuż niedługo uczniowie technikum hotelarskiego z innowacją pedagogiczną steward/stewardesa odbędą staż na promie Gryf, kursującym ze Świnoujścia do Trelleborga. Praktyki na promach pasażerskich są bardzo atrakcyjną formą praktyk zawodowych. To już nie pierwszy wyjazd uczniów ZSZ z Pustkowa-Osiedla. Praktyki na promie odbyły również uczennice technikum żywienia i usług gastronomicznych Wiktoria Sujdak i Paulina Nykiel. Oto jak opisują swoje wrażenia.

Od 15.05-29.05.2016 odbywałyśmy praktykę na promie "Wolin". Praktyka obejmowała dział kuchenny. Nauczyłyśmy się wiele przydatnych rzeczy m.in. przygotowywania nowych niecodziennych potraw, a także tradycyjnych dla załogi. Atmosfera w pracy była bardzo miła, a pracownicy przyjaźni. Miałyśmy zagwarantowane całodobowe wyżywienie oraz dwuosobowy pokój. Czas spędzony na promie Unity Line uważam za udany. Z przyjemnością powtórzyłybyśmy jeszcze raz praktykę w tym miejscu.”

/Wiktoria i Paulina/