Wycieczka do Zakładu Karnego w Dębicy

W dniu 6.12.2017 r klasa I Liceum Ogólnokształcącego – z innowacją pedagogiczną „Obrona Terytorialna” wzięła udział w wycieczce do Zakładu Karnego w Dębicy. Kapitan Mariusz Szczudło zapoznał nas z historią i specyfiką dębickiej jednostki oraz przedstawił  programy resocjalizacyjne realizowane w tutejszej jednostce. Następnie obejrzeliśmy pokaz specjalnie tresowanego psa zajmującego się wykrywaniem narkotyków.

Umiejętności psa zrobiły na młodzieży ogromne wrażenie, która chętnie pytała o wiele interesujących je szczegółów. Mieliśmy również możliwość zobaczenia nowo oddanego do użytku pojazdu służbowego służącego do przewozu osób osadzonych w tutejszym zakładzie.

Myślę, iż wizyta w tutejszym Zakładzie Karnym bardzo podobała się młodzieży, która chętnie zadawała pytania i żywo interesowała się placówką i zasadami funkcjonowania w niej osadzonych. Wycieczka była wspaniałą okazją do poznania jednostki penitencjarnej oraz charakteru pracy Funkcjonariuszy Służby Więziennej. Mam nadzieje, że wiedza jaką zdobyli nasi uczniowie podczas wycieczki będzie przydatna w trakcie dalszej nauki oraz wyboru zawodu.

Organizatorem wycieczki i opiekunem była Pani Justyna Szerszeń.