„Ślady kryminalistyczne” Młodzieżowa Akademia Bezpieczeństwa

b_150_100_16777215_00_images_krym.jpgW dniu 13.12.2017 r odbyły się kolejne zajęcia w ramach Młodzieżowej Akademii Bezpieczeństwa organizowanej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu dębickiego przez Wyższą Szkołę Prawa i Administracji w Rzeszowie.

Temat dzisiejszych zajęć: Ślady kryminalistyczne; obejmował zajęcia praktyczne – zabezpieczenie śladów daktyloskopijnych, traseologicznych, mechanoskopijnych, biologicznych, osmologicznych, oraz mikrośladów. Prowadzącym zajęcia był mgr Arkadiusz Szajna wykładowca WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej oraz studenci Koła Naukowego Kryminalistyki i Kryminologii.

Zajęcia były bardzo ciekawe obejmowały zagadnienia związane
z kryminalistyką i kryminologią a także procedury postępowania przy sekcji zwłok- ze zniecierpliwieniem czekam już na kolejne wykłady” – mówi Monika Rogowska uczennica klasy 3 LO

Uczniowie mieli okazję zapoznać się z procedurami oraz sprzętem jaki wykorzystywany jest podczas oględzin zwłok przez kryminologów. Prowadzący mgr Arkadiusz Szajna niezwykle barwnie przedstawił wiele przypadków i motywów zabójstw oraz przykładów zwianych z pracą na miejscu zbrodni.

Koordynatorem zajęć z ramienia szkoły jest pani Justyna Szerszeń

b_150_100_16777215_00_images_krym1.jpgb_150_100_16777215_00_images_krym2.jpgb_150_100_16777215_00_images_krym3.jpgb_150_100_16777215_00_images_krym4.jpg

 

 

Ważne: nasza strona wykorzystuje pliki cookies Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. W programie służącym do przeglądania stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuje ciasteczka z tej witryny.
EU Cookie Directive Module Information