Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia na Oddziale Dziecięcym szpitala w Dębicy

b_150_100_16777215_00_images_szpital.jpgWiadomo nie od dziś, że najlepszym przyjacielem miś”- z taką myślą przewodnią, uśmiechem, koszami pełnymi pluszowych misiów i słodkimi ciasteczkami w piątkowy wieczór, 1 grudnia 2017 roku, wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunami p. Bernadetą Krupą i ks. Januszem Boćkiem odwiedzili najmłodszych pacjentów szpitala Oddziału Dziecięcego w Dębicy.

b_150_100_16777215_00_images_szpital2.jpgBardzo cieszy taka postawa młodych wolontariuszy, którzy są wrażliwi na ludzkie cierpienie, smutek, chorobę i chcą być w takich właśnie chwilach ze swoimi młodszymi rówieśnikami. Wśród wolontariuszy nie zabrakło bajecznych postaci: Myszki Miki, Jednorożca, Tygryska, których pojawienie się wywołało uśmiech i radość nie tylko w oczach dzieci, ale i ich opiekunów oraz personelu Oddziału Dziecięcego. Wszyscy mali pacjenci zostali obdarowani pluszowymi maskotkami oraz ciasteczkami.

b_150_100_16777215_00_images_szpital1.jpgZbiórkę pluszowych misiów zorganizowało Szkolne Koło Caritas działające przy Zespole Szkół Zawodowych w Pustkowie-Osiedlu, w którą zaangażowali się wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. O coś słodkiego dla maluchów zadbały uczennice klasy III technikum żywienia i usług gastronomicznych.

Wszystkim, którzy wsparli naszą akcję i przyczynili się do radości dzieci (bo te choć na chwilę mogły zapomnieć o swojej chorobie), serdecznie dziękujemy i jak zawsze liczymy na dalszą współpracę. Przecież Mikołaj tuż, tuż…