Przyłącz się do akcji "Pluszowy miś"

b_150_100_16777215_00_images_misss.jpgSzkolne koło "Caritas" organizuje akcję zbierania pluszaków na światowy dzień "Pluszowego Misia" obchodzonego 25 listopada. Pluszaki z tej akcji zostaną dostarczone dzieciakom przebywającym na dziecięcym oddziale w Dębicy.

Mało kto wie, że pluszowy miś to zabawka symbol z niezwykłą historią. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie.

Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie. Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear, co było oczywistym nawiązaniem do imienia prezydenta USA. Dziś pluszowy miś to kultowa zabawka na całym świecie i mimo upływającego czasu oraz pojawiania się coraz bardziej nowoczesnych rozrywek dla dzieci, bywa największym przyjacielem dziecka.

Serdecznie zachęcamy do przyłączenia się w akcję, aby kogoś uszczęśliwić wystarczy tak niewiele,a pluszaki są tego dowodem. :)