UCZYMY SIĘ OD ZAWODOWCÓW – SPOTKANIE Z WYKŁADOWCAMI WSIZ ORAZ PRACOWNIKAMI HOTELU ZIEMOWIT*** W RZESZOWIE

b_150_100_16777215_00_images_ziemowitt.jpgHotelarze z innowacją steward/stewardesa oraz uczniowie z technikum żywienia i usług gastronomicznych z innowacją pedagogiczną organizator usług cateringowych w dniu 20.10.2017 r. brali udział w wycieczce przedmiotowej do Rzeszowa. Celem wyjazdu było uczestniczenie w wykładzie pt. „Catering lotniczy, czyli jak skomplikowany musi być proces, żeby pasażer nie był głodny”, który wygłosił pan inż. Marcin Smulski pracownik WSIiZ w Rzeszowie. Kolejnym celem wycieczki było zapoznanie młodzieży z usługami noclegowymi, żywieniowymi i dodatkowymi świadczonymi w Hotelu Ziemowit *** w Rzeszowie.

Oto jak opisują uczniowie tą niezwykłą lekcję: Dnia 20-go października 2017 roku wybraliśmy się całą klasą pierwszą i drugą technikum na wycieczkę do Rzeszowa. W programie wycieczki znajdowały się wykłady na Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania oraz zwiedzanie hotelu ‘’Zimowit’’.

Na początku udaliśmy się na WSIiZ na bardzo ciekawy wykład dotyczący ‘’Żywienia w lotnictwie’’. Pan, który opowiadał nam, w jaki sposób jedzenie zostaje dostarczone do samolotu sam powiedział, „że może wydawać się to łatwa praca, ale pomimo tego jest bardzo wymagająca’’. Dowiedzieliśmy się wielu bardzo interesujących rzeczy m.in. to, że piloci samolotu podczas lotu jedzą różne posiłki a odstępy między nimi muszą wynosić ponad godzinę. Pan opowiedział nam o tym, jak w różnych firmach lotniczych dostarczane są gościom posiłki, ile kosztują w samolocie oraz wytłumaczył również, dlaczego w powietrzu jedzenie smakuje całkowicie inaczej. Dowiedzieliśmy się jakie są największe firmy cateringowe dostarczające posiłki do samolotów na świecie. Całe spotkanie minęło nam bardzo szybko i ciekawie.

          Później udaliśmy się do trzygwiazdkowego hotelu ‘’Zimowit’’. Zostaliśmy oprowadzeni po salach konferencyjnych, pokojach, miejscach rekreacji dla gości itp. Pan opowiedział nam o tym, że w hotelu znajdują się 53 pokoje, od pokoi standardowych po apartamenty. Dowiedzieliśmy się, że cena za dobę waha się od 250 zł do 600zł. Pan powiedział nam również, iż w kuchni hotelowej zatrudnionych jest 7 osób, a w recepcji 5 osób. Hotel ten powstał niecałe cztery lata temu i jest bardzo nowoczesny. Następnie udaliśmy się do SPA. W tym hotelu znajduje się jacuzzi, sauna fińska, grota solna oraz siłownia. Całe spotkanie było bardzo przyjemne.

          Bardzo podobał mi się wyjazd do Rzeszowa, ponieważ na wykładzie na WSIiZ-ie dowiedziałam się wielu nowych, bardzo ciekawych rzeczy, które w przyszłości mam nadzieję, że będę miała możliwość wykorzystać jako stewardesa. W hotelu również dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji. Mam nadzieję, że podobna wycieczka jeszcze się kiedyś powtórzy.

                                                        /Wiktoria Kl. I TH/

Bardzo podobała mi się ta wycieczka a najbardziej ten hotel, w którym byliśmy. Mam nadzieję, że więcej będzie takich wycieczek.

                                                                                                                                                                     /Karolina Kl. I TH/

b_150_100_16777215_00_images_ziemowit.jpgb_150_100_16777215_00_images_ziemo.jpgb_150_100_16777215_00_images_ziemo1.jpgb_150_100_16777215_00_images_ziemo2.jpg