Wycieczka do Zakładu Karnego w Dębicy

W dniu 4.04.2017r klasa II Liceum Ogólnokształcącego –  z innowacją „Edukacja mundurowa”  wzięła udział w wycieczce do Zakładu Karnego w Dębicy.

b_150_100_16777215_00_images_015-crop.jpgb_150_100_16777215_00_images_11-j-.jpgUczniowie zostali zapoznani z historią i specyfiką dębickiej jednostki. Kierownik działu penitencjarnego przedstawił nam  programy resocjalizacyjne realizowane w tutejszej jednostce.Następnie  obejrzeliśmy  pokaz specjalnie tresowanego psa  zajmującego się wykrywaniem narkotyków. Młodzież zobaczyła również pracę specjalnej grupy  strażników zajmujących się wyjątkowymi sytuacjami. Pokazano jak obezwładniać agresywnego więźnia oraz wiele możliwości uwolnień się z różnych niebezpiecznych chwytów. Pokaz zrobił na  młodzieży ogromne wrażenie, która chętnie pytała o wiele interesujących je szczegółów.

b_150_100_16777215_00_images_014-crop.jpgNa koniec wycieczki uczniowie uczestniczyli w przygotowanym przez funkcjonariuszy tutejszej jednostki programie „Stop pijanym kierowcom” adresowanym do sprawców przestępstw komunikacyjnych spowodowanych pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. Dzięki zastosowaniu specjalnych alkogogli można było na własnym ciele  odczuć jak zachowuje się organizm człowieka pod  wpływem alkoholu.

Myślę, iż wizyta w tutejszym  Zakładzie Karnym bardzo podobała się młodzieży, która chętnie zadawała pytania, żywo interesowała się placówką i zasadami funkcjonowania  w niej osadzonych.

Wycieczka była  również wspaniała okazją do poznania jednostki penitencjarnej oraz charakteru pracy Funkcjonariuszy Służby Więziennej.

Mamy nadzieje, że wiedza jaką zdobyli nasi uczniowie podczas wycieczki  będzie przydatna w trakcie dalszej nauki  oraz wyboru zawodu.

Dziękujemy władzom  i pracownikom Zakładu Karnego w Dębicy, za życzliwe przyjęcie i profesjonalne przedstawienie nam aspektów pracy w Państw placówce.

b_150_100_16777215_00_images_101-j--crop.jpg