Niech z kart lektur zniknie nuda – razem pewnie nam się uda!

Regulamin konkursu literacko-plastycznego organizowanego przez Bibliotekę Szkolną

na ilustrację do wybranej lektury

Cele konkursu :

- zdobywanie lub rozwijanie umiejętności posługiwania się różnymi technikami plastycznymi /programami graficznymi,

- rozbudzenie wyobraźni,

- zachęta do czytania lektur,

- rozwój czytelnictwa,

- promocja biblioteki jako przyjaznego miejsca spędzania czasu.

1. Konkurs skierowany jest do uczniów ZSZ im. Marii Skłodowskiej- Curie w Pustkowie Osiedlu.

2. Zadaniem ucznia jest samodzielne wykonanie ilustracji (również w programie graficznym) do wybranej lektury z zakresu podstawowego lub rozszerzonego poznawanej w szkole średniej oraz umieszczenie na odwrocie pracy metryczki, która będzie zawierać: tytuł książki, imię i nazwisko ucznia, klasę.

3. Prace należy składać w Bibliotece Szkolnej od 3 do 12 kwietnia 2017r.

4. Praca zgłoszona do konkursu musi być wykonana samodzielnie, w dowolnej technice i formacie A4, istnieje także możliwość korzystania z programu graficznego typu Corel.

5. Prace oceni komisja konkursowa w składzie:

Anna Rokita,

Dorota Sadkowska – Kaczka,

Regina Dykiel,

Katarzyna Osak

Ocenie podlegać będą:

- staranność wykonania –5 p.

- oryginalność – 5 p.

-związek ilustracji z treścią lektury– 5 p.

-walory estetyczne – 5 p.

6. Uczestnicy konkursu otrzymają cząstkową ocenę celującą z języka polskiego, a laureat – dodatkowo nagrodę książkową i dyplom.

7. Najlepsze prace wyeksponowane będą w sali nr 6 oraz zaprezentowane na stronie internetowej szkoły.