XXI edycja konkursu ,,Ja i moje środowisko - Nasz wpływ na zanieczyszczenie powietrza.”

b_150_100_16777215_00_images_profil1.jpg12 czerwca  2024 r. odbyła się XXI edycja konkursu ,, Ja i moje środowisko - Nasz wpływ na zanieczyszczenie powietrza ” w ZSZ w Pustkowie Osiedlu pod patronatem Wydziału  Edukacji Starostwa Powiatowego w Dębicy. W konkursie wzięło udział 56 uczniów oraz 11 nauczycieli opiekunów z dwunastu  szkół podstawowych naszego powiatu: SP nr 4 w Dębicy, SP nr 9 w Dębicy  SP nr 3 w Dębicy, SP nr 12 w Dębicy, SP w Pustkowie Osiedlu, SP w Brzeżnicy, SP w Stasiówce, SP w Pustkowie, SP w Gumniskach, SP w Nagawczynie, SP w Głobikowej. 

Jedynym z elementów XXI edycji konkursu ,,Ja i moje środowisko "  było wykonywanie  w formie elektronicznej pracy pod tytułem ,,Nasz wpływ na zanieczyszczenie powietrza”. Poziom merytoryczny przesłanych prac, profesjonalizm w ich wykonaniu oraz duże zaangażowanie uczniów i nauczycieli zasługuje na szczególne uznanie. Uczniowie, którzy zajęli  I, II, III miejsce dostali, wręczone przez Starostę Powiatu Dębickiego p. Ewelinę Kuś, panią Joannę Przeworską specjalistę Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Dębicy i dyrektora szkoły Sławomira Słysia nagrody w formie talonów o wartości 100 zł do ,,Empiku".

-  1 miejsce egzekwo:

                         - Lilla Sarad SP nr 9  w Dębicy - opiekun p. Maria Ptak      

                         -  Miłosz Stańczyk   SP w Pustkowie- Osiedlu   opiekun p. Anna Pondo                 

- 2 miejsce egzekwo:

                          -  Julia Kurcz SP nr 4 w Dębicy opiekun  p. Dorota Mleczko       

                          -  Antonina Marszałek  SP w Brzeźnicy opiekun p. Aneta Miazga                  

- 3 miejsce egzekwo :

                          -  Patrycja Pasek  SP w Głobikowej  opiekun  p. Wiesława Kubala                                   

                          -  Kacper Kocoł   SP w Pustkowie – Osiedlu  opiekun p. Anna Pondo

                

Uczestnicy konkursu mieli okazję wzbogacić  swoją wiedzę w zakresie:

- aktualnego stanu zanieczyszczeń powietrza dzięki  zaprezentowaniu  polecanego  przez panią Jolantę Bieniek z WIOŚ w Rzeszowie filmu ,,Co jest w powietrzu , którym oddychamy” przygotowanego w ramach projektu edukacyjnego ,,Droga do czystego Środowiska”

-  działań w zakresie propagowania wiedzy ekologicznej wśród uczniów powiatu dębickiego podejmowanych przez Wydział Edukacji Starostwa Powiatowego w Dębicy przedstawionych przez p. Joannę Przeworską specjalistę Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego.

Nagrodą dla wyróżnionych oraz wytypowanych przez nauczycieli 40 uczniów jest również ufundowana przez Wydział  Edukacji Starostwa Powiatowego  w Dębicy jednodniowa wycieczka do Muzeum Przyrodniczego i Ogrodu Botanicznego w Krakowie, którą planujemy we wrześniu 2024r.

      Dziękujmy ślicznie wszystkim nauczycielom  i uczniom szkół podstawowych za udział w konkursie, przygotowanie atrakcyjnych prac konkursowych oraz p. Joannie Przeworskej z Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Dębicy za pomoc w organizacji konkursu.

J. Łukaszewska

b_150_100_16777215_00_images_profil2.jpgb_150_100_16777215_00_images_profil3.jpg