Jak zostać aktorem? Spotkanie z panem Markiem Siudymem aktorem warszawskiego Teatru Kwadrat

b_150_100_16777215_00_images_siud.jpgJak zostać aktorem? Spotkanie z panem Markiem Siudymem aktorem warszawskiego Teatru Kwadrat Organizatorem wydarzenia w Domu Kultury „Mors” w Dębicy był Zespół Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka. To już trzecie spotkanie z tym lubianym aktorem filmowym i teatralnym. Wziął w nim udział m.in. wicestarosta Adam Pieniążek. Marek Siudym w ciekawy i obrazowy sposób dzielił się z młodymi ludźm i swoimi doświadczeniami w zawodzie aktora.

Podkreślał, że nie wystarczy sam talent adepci tej sztuki potrzebują jeszcze odrobinę szczęścia, umiejętności zapanowania nad
własnymi emocjami oraz wiele determinacji i chęci do ciągłej nauki. Rozmowa z aktorem przeplatana była artystycznymi występami uczniów „Ekonomika”. Wizyta Marka Siudyma zakończyła się wspólnymi zdjęciami z publicznością i rozdawaniem autografów.

W spotkaniu uczestniczyły: Aleksandra, Klaudia, Angelika, Oliwia, Weronika i Amelia wraz z opiekunem panią Anną Rokitą.


Praca nie jest moim celem, tylko środkiem.

Lubię pięknie żyć, a to oznaka, że budzę się,

patrzę w niebo, na drzewa i dziękuję,

że w ogóle jestem. Następnie muszę zebrać trochę

tej kosmicznej energii i ruszyć do działania.

Wtedy życie ma sens.

(Marek Siudym)