„…Gdybyście mówić chciały, lasy zielone, polskie…” - niezwykła wieczornica patriotyczno-wspomnieniowa w Domu Kultury w Pustkowie-Osiedlu

b_150_100_16777215_00_images_regi11.jpgW środę, 29 marca 2023r., przedstawiciele klas mundurowych wraz z p. Reginą Dykiel udali się na zaproszenie do Domu Kultury w Pustkowie-Osiedlu, by nie tylko podziwiać recytującą wiersz („Kwatera Ł”) koleżankę, Aleksandrę Szewczyk, ale i pozostałych artystów, których występy uświetniły wieczornicę patriotyczno-wspomnieniową pt. „…Gdybyście mówić chciały, lasy zielone, polskie…”: Grupę Teatralno - Kabaretową ŻABA, Zespół Śpiewaczy Heja Hola, Grupę Wokalną OdNova, solistów oraz parę taneczną prezentującą taniec narodowy. Wszystko odbywało się pod czujnym okiem reżysera i duszy  całego przedsięwzięcia - p. Doroty Bielatowicz.

b_150_100_16777215_00_images_regi2.jpg Choć to dostarczające wielu wzruszeń wydarzenie przygotowane było z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, swoją tematyką nawiązywało do Żołnierzy Wyklętych (ponieważ miesiąc marzec jest również szczególnym czasem pamięci o Niezłomnych).

Uczestnicy wieczornicy ponadto mogli w jej trakcie śledzić biogramy Wyklętych, a po występach artystycznych – zatrzymać się jeszcze przy wystawie okolicznościowej.

Zarówno opiekun młodzieży, jak i sami uczniowie z zachwytem śledzili to, co działo się na scenie. Salę opuszczali pełni zadumy nad losami Niezłomnych, o których przecież słyszeli już nieraz, lecz na pewno jeszcze nie w takim wydaniu.

Więcej zdjęć z wieczornicy znajduje się na stronach CKiB Gminy Dębica: http://ckib.pl/aktualnosci/w-dzien-teatru-uczcilismy-niezlomnych-1273.html

oraz: https://www.facebook.com/ckibGminaDebica/posts/pfbid02qYZXGyTj971arRXnraboGH2wrw1JTV6dLCwvFFPq2oinGZrAg4CdHTKgWK91aFfAl