Promocja technikum żywienia i usług gastronomicznych i technikum hotelarstwa wśród uczniów klas ósmych.

b_150_100_16777215_00_images_promka1.jpgKontynuując realizowane od kilkudziesięciu lat kierunki kształcenia w zorganizowaliśmy zajęcia promujące technikum żywienia i usług gastronomicznych i technikum hotelarskie dla uczniów klas ósmych ze szkół podstawowych w Żyrakowie, Przecławiu i SP nr 2 w Dębicy.

 

    Zrealizowaliśmy program promocji, który obejmował:

- zaprezentowanie  profesjonalnego wyposażeniem pracowni gastronomicznej i pracowni hotelarskiej  realizowanego w ramach projektów unijnych

- przedstawienie uczniom charakterystyki obu kierunków kształcenia ze szczególnym uwzględnienie perspektyw pracy zawodowej po ukończeniu technikum i  możliwości dalszego kształcenia na uczelniach wyższych

- zapoznanie uczniów z możliwościami doskonalenia wiedzy i umiejętności zawodowych poprzez udział w stażach zagranicznych w Hiszpanii , Włoszech , Szwecji , kursach barmana i baristy potwierdzonych certyfikatami

- aktywizujące zajęcia z uczniami obejmujące między innymi wykonanie i obserwacja preparatów mikroskopowych drożdży piekarskich Saccharomyces cerevisiae i bakterii kwasu mlekowego Lactobacillus lactis , rozpoznawanie sprzętu stanowiącego wyposażenie pracowni, wykonanie dekoracji stanowiących elementy wystroju pokoju hotelowego itp.

  Jesteśmy przekonani że udało nam się zainteresować uczniów proponowanymi kierunkami kształcenia w technikach naszej szkoły.

Zapraszamy!!!

 

J.Łukaszewska

b_150_100_16777215_00_images_promka.jpgb_150_100_16777215_00_images_promka2.jpgb_150_100_16777215_00_images_promka3.jpg