Wizyta kadetów w Zakładzie Karnym w Dębicy. Praca w mundurze – wiele możliwości – wybór należy do ciebie.

b_150_100_16777215_00_images_manek1.jpg1 grudnia 2022 r  kadeci z klasy 3 uczestniczyli w zajęciach na terenie Zakładu Karnego w Dębicy. Uczniowie zwiedzili placówkę, zapoznali  się z  zasadami bezpieczeństwa oraz działaniami podejmowanymi na co dzień.  Kierownik działu penitencjarnego omówił programy resocjalizacyjne realizowane w tutejszej jednostce. Mjr. Mariusz Konefał przedstawił  zadania jakie stoją przed Służbą Więzienną.

Zapoznał uczniów z funkcjonowaniem placówki oraz warunkami w jakich przebywają osadzeni. Uczniowie obejrzeli wystawę sprzętu i uzbrojenia którego używają pracownicy Zakładu Karnego.

Funkcjonariusz dębickiej jednostki penitencjarnej przedstawił  szczegóły dotyczące kryteriów naboru do pracy.  Major zachęcił uczniów do wstąpienia w szeregi tej formacji pokazując, że wybór takiej ścieżki kariery może być ciekawy i stanowić źródło dalszego rozwoju.

Myślę, iż wizyta w tutejszym  Zakładzie Karnym bardzo podobała się młodzieży, która chętnie zadawała pytania i żywo interesowała się placówką i zasadami funkcjonowania  w niej osadzonych.

Wycieczka była  wspaniałą okazją do poznania jednostki penitencjarnej oraz charakteru pracy Funkcjonariuszy Służby Więziennej. Uczniowie klas wojskowych bardzo często decydują się związać swoją przyszłość z służbami mundurowymi. Mam nadzieje, że wiedza jaką zdobyli nasi uczniowie podczas wycieczki  będzie przydatna w trakcie dalszej nauki  oraz wyboru zawodu.

Koordynatorem zajęć była Pani Justyna Szerszeń.

 b_150_100_16777215_00_images_manek2.jpgb_150_100_16777215_00_images_manek3.jpgb_150_100_16777215_00_images_manek4.jpg