,,Trucizny z domowego komina” – cykl działań podejmowanych w naszej szkole - WYNIKI KONKURSU

    b_150_100_16777215_00_images_kominn0.jpgDziewiąty rok trwa podjęta z inicjatywy p. Dyrektora Sławomira Słysia, przy aktywnej pomocy pani dr Anny Wilczyńskiej  dyrektora Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Dębicy akcja ,,Trucizny z domowego komina” propagująca konieczność działań zapobiegających paleniu śmieci w domowych kotłach.

    Polega ona na zorganizowaniu w naszej szkole VIII edycji  konkursu na plakat oraz prezentację multimedialną pod tytułem „Trucizny z domowego komina”, informującą o wpływie  zanieczyszczeń emitowanych z domowych palenisk na środowisko przyrodnicze i zdrowie człowieka, dla uczniów szkół podstawowych i średnich powiatu dębickiego.

    Konkurs  zorganizowany w formie online  cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem uczniów szkół podstawowych i średnich (były szkoły, które przesłały po kilkadziesiąt prac).

  

 Nagrody otrzymali :

w kategorii szkół podstawowych

         - prezentacje

         I miejsce - Julia Buch Szkoła Podstawowa nr 4 w Dębicy

                           -opiekun p. Dorota Mleczko

       II miejsce - Jakub Borkowski Szkoła Podstawowa nr 9 w Dębicy

                            - opiekun p. Barbara Szukała

       III miejsce - Maja Włodarska  Szkoła Podstawowa w Brzeźnicy

                            - opiekun p. Anetta Miazga

          - plakat

       I miejsce - Karolina Mroczka Szkoła Podstawowa nr 8 w Dębicy

                           - opiekun p. Elżbieta Pyzik

       II miejsce - Zuzanna Mroczek Szkoła Podstawowa w Gumniskach

                            - opiekun p. Elżbieta Kuśnierz

       III miejsce - Antonina Sędłak Szkoła Podstawowa nr 4 w Dębicy

                            - opiekun p.  Dorota Mleczko

 

  w kategorii szkół średnich

             - prezentacje

         I miejsce  - Laura Kania Zespół Szkół nr 2 w Dębicy

                             - opiekun p. Barbara Wójcik

        II miejsce  - Paulina Mikrut  Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Dębicy

                             - opiekun p. Krzysztof  Kosiński

        III miejsce - Liliana Ostrowska  II Liceum Ogólnokształcące w Dębicy

                             - opiekun p. Monika Kuczyńska

                - plakat

         I miejsce - Natalia Jarząb  Zespół Szkół Ekonomicznych w Dębicy

                             - opiekun p. Małgorzata Szot

        II miejsce  - Małgorzata Pędrak Zespół Szkół nr 4 w Dębicy

                              - opiekun Joanna Mrzygłód

        III miejsce  - Tatiana Romańska Zespół Szkół Ekonomicznych w Dębicy  

                             - opiekun p. Małgorzata Szot

 

         Nagrodami dla laureatów konkursu będą, przesłane drogą pocztową na adres szkoły, talony do Księgarni Skarbnica oraz wycieczka organizowana 7 listopada  2022 r. do Magurskiego Parku Narodowego. Prosimy uczestników konkursu i ich opiekunów o zgłaszanie udziału w wycieczce w dniach 4 i 5 listopada telefonicznie nr do sekretariatu szkoły 14 6 818 739.

 Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie uczniom szkół podstawowych i średnich oraz nauczycielom opiekunom prac. 

    W ramach kampanii prowadzonej z inicjatywy  naszych uczniów  wydrukowaliśmy, dzięki środkom finansowym pozyskanym ze Starostwa Powiatowego w Dębicy oraz Firmy DARCO Sp. z o.o., ulotki edukacyjne. Mają one na celu zwrócenie uwagi szerokiej rzeszy mieszkańców naszego powiatu na problem trucizn emitowanych do atmosfery z domowych palenisk.

      Działania podjęte w ramach akcji ,,Trucizny z domowego komina”, będą kontynuowane w kolejnych latach.

J.Łukaszewska              

Plakat

b_150_100_16777215_00_images_kominn1.jpgb_150_100_16777215_00_images_kominn2.jpgb_150_100_16777215_00_images_kominn3.jpgb_150_100_16777215_00_images_kominn4.jpgb_150_100_16777215_00_images_kominn5.jpgb_150_100_16777215_00_images_kominn6.jpgb_150_100_16777215_00_images_kominn7.jpgb_150_100_16777215_00_images_kominn8.jpgb_150_100_16777215_00_images_kominn9.jpg