MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KAWY W NASZEJ SZKOLE

b_150_100_16777215_00_images_kawcia.jpgMiędzynarodowy Dzień Kawy przypada w październiku. Z tej okazji młodzież klasy 4 Technik hotelarstwa podczas lekcji pracownia obsługi konsumenta przygotowywała kawę na różne sposoby. Kawa to źródło codziennej energii i przyjemności wielu osób. Kawę ludzie piją od setek lat, jest pretekstem do spotkań, dostarcza energii i uwodzi smakiem. Pierwszy oficjalny Międzynarodowy Dzień Kawy był obchodzony dopiero  w 2015 roku, podczas wystawy Expo w Mediolanie.

Święto kawy stało się pretekstem do tego, żeby przyjrzeć się bliżej jej produkcji, poznać historię tego napoju i dostrzec zmiany, jakie zachodzą na całym przemyśle kawowym. Według badań każdego roku wypijanych jest ponad 400 miliardów filiżanek kawy. A oto ciekawostki o tym popularnym trunku:

  1. Pierwszy ekspres do kawy został skonstruowany w 1906 roku we Włoszech.
  2. Kawa to drugi, po ropie towar handlowy świata.
  3. Największy dostawca kawy to Brazylia.
  4. Kawa ma wpływ na długość życia.
  5. Peugeot produkował młynki do kawy.
  6. Najdroższa kawa na świecie to kawa z odchodów łaskuna

Lekcję przeprowadziła pani Bernadetta Ząbek