Światowy Dzień Turystyki

b_150_100_16777215_00_images_latoszyn.jpgŚwiatowy Dzień Turystyki to nie tylko święto pracowników branży turystycznej, ale także wszystkich obieżyświatów i pasjonatów turystyki. Obchodzone jest ono corocznie 27 września. W 2022 roku hasłem przewodnim jest „Przemyślmy turystykę”. Światowy Dzień Turystyki hotelarze z ZSZ w Pustkowie Osiedlu świętowali w uzdrowisku Latoszyn Zdrój, które ­­jest jednym z 4 miejscowości uzdrowiskowych na Podkarpaciu i 45 w Polsce.

Po obiekcie oprowadziła uczniów pani Agnieszka Kuchowska – Wójcik, która w bardzo interesujący sposób opowiadała o tym niezwykłym miejscu. Latoszyn Zdrój to miejscowość położona między Dębicą a Pilznem, w której wydobywa się wody siarczanowo-wapniowe. W pijalni wód można napić się wody Latoszynianki, która posiada wiele właściwości leczniczych. Na kuracjuszy czeka również wiele atrakcji park zdrojowy, ścieżki spacerowe, tężnia solankowa a od 24 września komora normobaryczna, w której utrzymuje się ciśnienie sprzyjające zdrowiu i długowieczności człowieka. W uzdrowisku można również nabyć różne kosmetyki produkowane na bazie wody pozyskiwanej w Latoszynie. Menagerowie ośrodka planują w przyszłości wybudowanie parku wodnego i ogrodów sensorycznych oraz pensjonatu. Wycieczkę do uzdrowiska zorganizowała pani Bernadetta Ząbek.