Finał XIX edycji Konkursu Ekologicznego

  b_150_100_16777215_00_images_kraje.jpg XIX edycja konkursu ,, Ja i moje środowisko- Nasz wpływ na zanieczyszczenie i ochronę wód” odbyła się  ZSZ W Pustkowie Osiedlu 14 czerwca  2022 r. pod patronatem  Wydziału  Edukacji Starostwa Powiatowego w Dębicy .

   W konkursie wzięło  udział 87 uczniów oraz 15 nauczycieli  opiekunów z trzynastu  szkół podstawowych naszego powiatu : PSP nr 5 w Dębicy, PSP nr 4 w Dębicy, PSP nr 9 w Dębicy, PSP nr 3 w Dębicy, PSP w Pustkowie Osiedlu, PSP w Paszczynie, PSP w Brzeżnicy, PSP w Pustkowie,  PSP w Podgrodziu, PSP w Pustyni, PSP w Latoszynie, Szkoła Podstawowa Mistrzostwa Sportowego w Dębicy, PSP w Głobikowej.

     Jedynym z elementów  XIX edycji konkursu ,,Ja i moje środowisko"  było wykonywanie  w formie elektronicznej pracy pod tytułem ,,Nasz wpływ na zanieczyszczenie i ochronę wód". Poziom merytoryczny przesłanych prac, profesjonalizm w ich wykonaniu oraz duże zaangażowanie uczniów i nauczycieli  zasługuje na szczególne uznanie. Uczniowie, którzy zajęli I, II, III miejsce dostali, wręczone przez Starostę Powiatu Dębickiego p. Adama Pieniążka nagrody w formie talonów o wartości 100 zł. do księgarni ,,Skarbnica".

                     -  1 miejsce egzekwo :

                         - Franciszek Kamaj  SP  w Pustkowie     opiekun p. Ewa Szewc       

                         -  Marta Chmiel  SP  w Paszczynie   opiekun p. Małgorzata Tyksińska                 

                     - 2 miejsce egzekwo :

                          - Kamila Gil SP nr 5 w Dębicy   opiekun  p . Małgorzata Kloc    

                          -  Konrad Bielak Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Dębicy opiekun p.  Małgorzata    Kloc                   

                      - 3 miejsce egzekwo :

                          -  Zuzanna Mączka SP w Pustkowie Osiedlu opiekun  p. Bogumiła Zapart                                   

                          -  Nadia Stec SP nr 9 w Dębicy opiekun p. Irena Stawarz

                       - wyróżnienia egzekwo :

                         - Hanna Pieniążek SP. w Głobikowej  opiekun p. Wiesława Kubala

                         - Kamil Kędra SP nr 4 w Dębicy  opiekun p. Dorota Mleczko

 

Uczestnicy konkursu mieli okazję wzbogacić  swoją wiedzę w zakresie:

- aktualnego stanu zanieczyszczeń wód w naszym powiecie dzięki  przedstawieniu przez panią Edytę Pałkowską z WIOŚ w Rzeszowie prezentacji ,,Stan zanieczyszczenia wód w powiecie dębickim”.

 -   metod uzdatniania wody i oczyszczania ścieków dzięki przedstawieniu przez Panią Kingę Wróblewską z Wodociągów Dębickich działań z zakresu  uzdatniania wody i oczyszczania ścieków.

- kontroli jakości wody podczas wystąpienia pani Katarzyny Barnaś pracownika Sanepidu w Dębicy  

-   znaczenia  wody i jej jakości dla naszego zdrowia dzięki wykładowi dr n. med. Lesława Ciepieli z ZOZ w Dębicy

 

  Nagrodą dla wyróżnionych oraz wytypowanych przez nauczycieli  40 uczniów jest również ufundowana przez Wydział  Edukacji Starostwa Powiatowego w Dębicy jednodniowa wycieczka do Cieżkowic, którą planujemy w październiku 2022.

      Dziękujmy ślicznie wszystkim  nauczycielom  i uczniom szkół podstawowych  za udział w konkursie, przygotowanie  atrakcyjnych prac konkursowych oraz nauczycielom  naszej szkoły za pomoc w organizacji konkursu.

J.Łukaszewska

b_150_100_16777215_00_images_kraje1.jpgb_150_100_16777215_00_images_kraje2.jpgb_150_100_16777215_00_images_kraje3.jpgb_150_100_16777215_00_images_kraje4.jpgb_150_100_16777215_00_images_kraje5.jpg