FORMOZA – zapoznanie z wojskami specjalnymi.

b_150_100_16777215_00_images_form.jpg20 maja odbyło się spotkanie kadetów z klas mundurowych z żołnierzem  Jednostki Wojskowej  - FORMOZA

Komandor przedstawił  zadania  jednostki wojskowej przeznaczone do realizacji morskich operacji specjalnych.  Przybliżył młodzieży rodzaje działań  realizowanych przez FORMOZĘ. Zapoznał kadetów z wyposażeniem wykorzystywanym podczas operacji, pojazdami, łodziami, uzbrojeniem, środkami łączności  i sprzętem nurkowym. Opowiedział o zadaniach realizowanych z użyciem łodzi podwodnych i sprzętu nurkowego.

b_150_100_16777215_00_images_form1.jpgNa zakończenie spotkania żołnierz opisał procedury naboru oraz zasady szkolenia wojsk specjalnych i zachęcił kadetów do aplikowania do jednostki wojskowej – FORMOZA. Spotkanie było niezwykle interesujące, kadeci mieli wyjątkową szansę dowiedzieć się wielu ciekawych informacji i poznać trudną pracę jaką  wykonują żołnierze wojsk specjalnych.

Szczególne podziękowania dla żołnierza, który spędził w podróży przez Polskę wiele godzin aby spotkać się z młodzieżą naszej szkoły.