Mapy wojskowe.

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/mappa2.pl'
There was a problem loading image 'images/mappa2.pl'

b_150_100_16777215_00_images_mappa.jpgKadeci z pierwszej klasy -  Oddziałów Przygotowania Wojskowego  w ramach zajęć z edukacji wojskowej zostali zapoznani z mapami wojskowymi.

12 maja  2022 r.  żołnierze 33 blp - przedstawili   standardowe elementy map oraz  wiadomości o wojskowych mapach topograficznych. Instruktorzy podali ogólne wiadomości dotyczące znaków umownych umieszczonych na mapach oraz skali w jakich obrazuje się teren. Żołnierze nauczyli kadetów jak posługiwać się kompasem oraz siatką UTM.

Następnie  uczniowie zostali podzieleni na grupy i pod nadzorem instruktorów dokonywali  przeliczeń skali na mapie i odległości w terenie. Kolejnym punktem zajęć było wyznaczenie miejsc i zapisanie współrzędnych oraz odnalezienie celu z podanych wytycznych.

Zajęcia były bardzo ciekawe  a kadeci chętnie pracowali z mapą wojskową.

b_150_100_16777215_00_images_mappa1.jpgmappa2.pl