Solidarni z Ukrainą

b_150_100_16777215_00_images_ukraina.jpg24 lutego 2022 r. doszło do napaści Federacji Rosyjskiej na niepodległą Ukrainę - kraj który z wielką determinacją buduje swoją demokratyczną teraźniejszość i przyszłość.

Z ogromnym niepokojem śledzimy informacje z Ukrainy. Jest to wielka tragedia dla obywateli tego kraju. Jako szkoła solidaryzujemy się z partnerską szkołą w Browarach koło Kijowa na Ukrainie, w której byliśmy dwa i pół roku temu z wizytą i której nauczyciele odwiedzili naszą szkołę oraz sąsiednią szkołę podstawową w czerwcu 2019 r. Browary to miasto, na które spadły pierwsze bomby agresora.

Uczniowie klasy mundurowej naszej szkoły wspomagali akcję zbiórki pomocy na dębickim rynku w ostatni weekend.

Wszyscy pracownicy szkoły, Rodzice, Uczniowie, którzy chcieliby się zaangażować się  w pomoc i wsparcie dla obywateli Ukrainy mogą włączyć się w zbiórkę pomocy materialnej organizowanej w naszej szkole: artykułów spożywczych, chemicznych, higienicznych,  kocy, karimat, śpiworów itp. Ww. pomoc zostanie w środę przekazana do CKiB w Pustkowie-Osiedlu, gdzie znajduje się punkt zbiorczy zbiórki.

 

Sławomir Słyś

https://ugdebica.pl/aktualnosci/solidarni-z-ukraina-2567.html

https://powiatdebicki.pl/powiat-debicki-na-pomoc-ukrainie-wazne-informacje,art-2439