Olimpiada wiedzy ekologicznej 2022

b_150_100_16777215_00_images_ekolo2.jpg

W poniedziałek 10 stycznia odbył się w naszej szkole podstawowy etap XXXVII ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Ekologicznej .

     Celem olimpiady jest:

- kształtowanie świadomości ekologicznej oraz właściwych postaw młodzieży wobec środowiska przyrodniczego , budzenie i rozwijanie zainteresowań przyrodniczych

- wyzwolenie aktywności badawczej młodego pokolenia oraz inspiracja do podejmowania inicjatyw na rzecz ochrony środowiska i poprawy warunków życia ludzi

- popularyzacja osiągnięć ekologii w zakresie skutecznego przeciwdziałania zanieczyszczeniu środowiska

- zapoznanie młodzieży z aktualną literaturą i przepisami z zakresu ochrony środowiska.

  Ważne i aktualne cele OWE spotkały się z zainteresowaniem naszych uczniów. W eliminacjach szkolnych wzięło udział piętnastu uczniów z klas trzecich liceum i technikum.

    Dwoje z nich : Karolina Gąsiorek i Jadwiga Moskal ,uzyskując ponad 80% prawidłowych odpowiedzi , zakwalifikowało się na kolejny okręgowy etap olimpiady. Uzyskanie kolejnych 80 % punktów na II stopniu olimpiady jest nagradzane  uzyskaniem indeksu na wybrane kierunki studiów ponad 80 uczeni wyższych.

    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

    Na lekcjach biologii w klasach z których uczniowie nie brali udziału w olimpiadzie przeprowadzono i omówiono również test etapu podstawowego OWE celem popularyzacji wiedzy z ekologii i sozologii.

J.Łukaszewska