XIII OLIMPIADA WIEDZY HOTELARSKIEJ– Etap Okręgowy

b_150_100_16777215_00_images_hotelalala.jpgDnia 4 stycznia 2022 r.  w 10 okręgach  w Polsce odbyły się zawody  okręgowe XIII Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej, w których wzięli udział najlepsi uczniowie szkół hotelarskich, którzy wygrali zawody szkolne. W okręgu nr 5, który obejmował województwo podkarpackie i lubelskie, w Zespole Szkół Gospodarczych w Rzeszowie  naszą szkołę reprezentował zwycięzca etapu szkolnego: Gabriel Kaleta z klasy 3 technikum hotelarskiego.

Jego zadaniem konkursowym było rozwiązanie w czasie 45 minut testu on-line, składającego się z 60 pytań z zakresu szerokiej wiedzy hotelarskiej z uwzględnieniem tematu wiodącego tj. „Nowoczesne trendy w gastronomii hotelowej”. Uczniowi serdecznie gratulujemy udziału  i z niecierpliwością oczekujemy na wyniki  i na decyzję Komitetu Głównego Olimpiady,  który spośród 262 uczestników zawodów okręgowych z całej  Polski, wyłoni 30 finalistów zawodów centralnych. Opiekę nad uczeniem sprawowała i do olimpiady przygotowała p. Bernadetta Ząbek