Zapobieganie i przeciwdziałanie cyberprzemocy

b_150_100_16777215_00_images_tott1.jpg16 grudnia 2021 r  odbyło się spotkanie kadetów 2 i 3 klas mundurowych z funkcjonariuszem dębickiej Komendy  Policji.

Zajęcia prowadził asp. sztab. Tomasz Totko  który zapoznał młodzież z tematyką cyberbezpieczeństwa. Policjant omówił zagrożenia czyhające na nas w intrenecie oraz formy cyberprzemocy z którymi najczęściej możemy się spotkać. Aspirant przedstawił jak można się ustrzec aby nie zostać ofiarą przestępstwa i jak sobie poradzić gdy zostaniemy oszukani w sieci.

Na koniec funkcjonariusz doradził aby o wszystkich niepokojących sytuacjach informować niezwłocznie osoby dorosłe. Wykład wraz z prezentacją multimedialną, oraz  pytania zadawane przez uczniów wzbudzały duże zainteresowanie. Dziękujemy Panu Tomaszowi Totko za zapoznanie kadetów z tym tak ważnym tematem oraz zwrócenie uwagi na realne zagrożenia w życiu codziennym.

Koordynatorem zajęć była Pani Justyna Szerszeń.