Konkurs Ekologiczny ,, Polskie płazy i gady” w II Liceum Ogólnokształcącym z naszym udziałem.

b_150_100_16777215_00_images_zabaaa.jpgCelem konkursu ekologicznego „ Polskie płazy i gady ”, przeprowadzonego  w II Liceum Ogólnokształcącym w Dębicy , było podnoszenie wiedzy na temat ekologii i rozwój umiejętności dostrzegania konieczności ochrony płazów i gadów występujących w Polsce.

     b_150_100_16777215_00_images_zabaaa1.jpg Konkurs zorganizowany w formie online polegał na rozwiązaniu 30 minutowego testu w dwóch kategoriach: dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

      Naszą szkołę reprezentował uczeń III kl. t. ż. Klaudiusz Ligęzka uzyskując 75% poprawnych odpowiedzi , co jak dowiedzieliśmy się 3 grudnia  na uroczystym ogłoszeniu wyników konkursu ekologicznego „ Polskie płazy i gady ”nie zapewniło mu udziału w trójce najlepszych uczestników.

      Gratulujemy wysokiego wyniku testu  i życzymy sukcesu w kolejnych edycjach konkursu.

 J.Łukaszewska