Promowali klasę mundurową – OPW

b_150_100_16777215_00_images_promo.jpg17 listopada kadeci naszej szkoły promowali naukę w klasie mundurowej.

            W przyszłym roku szkolnym w naszej szkole powstanie klasa mundurowa   liceum objęte programem Ministerstwa Obrony Narodowej – Oddziały Przygotowania Wojskowego.

Jako jedyna szkoła w powiecie mam możliwość tworzenia klas objętym nadzorem MON oraz posiadamy porozumienia o współpracy z jednostkami wojskowymi z Rzeszowa i Dębicy. Dzięki temu, iż zajęcia prowadzą żołnierze,  gwarantujemy naukę przedmiotów wojskowych na najwyższym poziomie.

Nasi absolwenci z klas OPW – otrzymują certyfikat z ministerstwa  gwarantujący im skróconą służbę przygotowawczą do wojska oraz dodatkowe punkty na uczelnie wojskowe. Nauka w tej klasie dzięki dotacji MON przyznaje uczniom zarówno umundurowanie, darmowe 5-dniowe obozy i wiele innych preferencji. Już dziś zapraszamy ósmoklasistów do zapoznania się z ofertą tej klasy.

Dziękuję kadetom za zaangażowanie i przygotowanie spotkania dla ósmoklasistów z Brzeźnicy oraz zapoznanie kolegów z przebiegiem szkolenia w klasach mundurowych.

Koordynatorem spotkania była Pani Justyna Szerszeń.

b_150_100_16777215_00_images_promo1.jpg