Młodzi mają głos - Konsultacje Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia

b_150_100_16777215_00_images_strategie.jpg12 października czterech uczniów naszej szkoły (Oliwia  Bieszczad, Zuzanna Majka, Szymon Wiktor i Kamil Lis) wraz z  opiekunem SU, p. Reginą Dykiel wzięło udział (za pośrednictwem platformy Webex) w spotkaniach poświęconych strategiom na rzecz młodego pokolenia.

Konsultacje składały się z dwóch części: panelu głównego oraz pracy w jednej z 6 grup tematycznych. Uczestnicy spotkania z naszej szkoły, choć podzieleni na dwie tury, pracowali w grupie zajmującej się „społeczeństwem obywatelskim i kulturą”.

W konsultacjach uczestniczyło w sumie ponad 3,5 tys. młodych osób z woj. podkarpackiego, które przedstawiły setki nowych pomysłów i rozwiązań, dotyczących zarówno spraw lokalnych, jak i tematów istotnych z punktu widzenia młodzieży z całej Polski.

Konsultacje organizowane były przez Ministra Piotra Mazurka, Pełnomocnika Rządu ds. Polityki młodzieżowej oraz Radę Dialogu z Młodym Pokoleniem.