UCZYMY SIĘ OD ZAWODOWCÓW – WYCIECZKA PRZEDMIOTOWA DO DWORU NA WOLICY RESTAURACJI & PENSJONATU

b_150_100_16777215_00_images_wolicaa1.jpg8 czerwca 2021 r. klasa 2 technikum hotelarskiego z innowacją pedagogiczną steward/stewardesa wraz z opiekunem panią Bernadettą Ząbek udała się na wycieczkę przedmiotową do Dworu na Wolicy. Celem jej było zapoznanie się uczniów z funkcjonowaniem tego obiektu. A oto jak młodzież opisuje to doświadczenie.

b_150_100_16777215_00_images_wolicaa2.jpg„Dnia 08.06.2021 r w trakcie godzin lekcyjnych pojechaliśmy klasą do Dworu na Wolicy.  Po wejściu przez bramę od razu można było zauważyć piękne otoczenie i ogrody  pensjonatu na Wolicy. Gdy weszliśmy do środka bardzo miło przywitała nas pani recepcjonistka. To ona zaprowadziła nas do pokoi, które mogliśmy obejrzeć i opowiedziała nam trochę o tym miejscu oraz podała ceny noclegów.  Mogliśmy przeczytać list powitalny skierowany do gości hotelowych, a także zobaczyć rzeczy, których nie było na naszych praktykach m.in. depozyt,  salę kinową oraz korty tenisowe. Po obejrzeniu i zapoznaniu się z pokojami każdy miał możliwość otworzenia pokoju kartą master.  Następnie zeszliśmy na dół do sal konsumenckich, w których pani pokazała nam jak składać zamówienia. Kolejno przeszliśmy do recepcji, gdzie otrzymaliśmy druki kart pobytu, które kiedyś na pewno wykorzystamy na lekcjach hotelarstwa. Recepcjonistka nauczyła nas również kodować klucze magnetyczne do  jednostek mieszkalnych i zapoznała z dokumentacją recepcyjną oraz sprzętem tj. terminal czy faks itp. Wytłumaczyła także zasady korzystania z systemu rezerwacyjnego booking.com.  Dwór na Wolicy uważam za świetne miejsce na wypoczynek oraz imprezy okolicznościowe lub zwykle spotkanie przy kawie ze znajomymi.  Mam nadzieję ze jeszcze tam wrócę .”

                                                                       /Małgorzata/

 

„(…) Wycieczkę oceniam bardzo pozytywnie w mojej opinii jest to najlepszy hotel  Dębicy.”

/Gabriel/

 

b_150_100_16777215_00_images_wolicaa3.jpgb_150_100_16777215_00_images_wolicaa4.jpg