Przyrzeczenie strzeleckie uczniów naszej szkoły.

„Służył będę Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej do ostatniego tchu…Tak mi dopomóż Bóg”.

          b_150_100_16777215_00_images_przyrzecz.jpg  30 maja 2021 roku uczniowie naszej szkoły: Julia Matłok, Kacper Kloc, Nikodem Pękala, Nikola Kras oraz Patryk Zagórski złożyli przyrzeczenie strzeleckie i stali się pełnoprawnymi członkami  Jednostki Strzeleckiej 2017 im. Tadeusza Műnnicha w Dębicy Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego.

            Uroczystość rozpoczęła się mszą polową , której przewodniczył kapelan 33 Batalionu Lekkiej Piechoty Obrony Terytorialnej ks. ppor. Marcin Krępa. Druga część uroczystości rozpoczęła się od meldunku szefa sztabu JS 2017 złożonego Komendantowi Związku Strzeleckiego Strzelec st. insp. ZS Markowi Matule. Gości przywitał Dowódca JS 2017 mł. insp. ZS Artur Lis.

b_150_100_16777215_00_images_przyrzecz1.jpgRotę przyrzeczenia odczytał prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Środowiska 5 Pułku Strzelców Konnych Armii Krajowej w Dębicy i jednocześnie wiceburmistrz Dębicy Maciej Małozięć. Po przyrzeczeniu ksiądz kapelan udzielił wszystkim błogosławieństwa. Podczas uroczystości - za wieloletnią współpracę - srebrnym Krzyżem Strzeleckim uhonorowani zostali przyjaciele jednostki 2017. Byli to wiceburmistrz Maciej Małozięć oraz ppłk Roland Waszkowiak, były  dowódca 33 BLP OT w Dębicy.

b_150_100_16777215_00_images_przyrzecz2.jpgW trakcie przemówienia Maciej Małozięć powiedział do strzelców, że są oni kontynuatorami najpiękniejszych AK- owskich tradycji, przypomniał również chwalebną historię Sztandaru Inspektoratu Rzeszów AK „Rtęć”, na który strzelcy wcześniej złożyli swoje przyrzeczenie. Z kolei ppłk Roland Waszkowiak podziękował strzelcom za ich zaangażowanie i chęć służby Ojczyźnie. Zaznaczył, że swoim przeszkoleniem i zapałem są ogromnym wsparciem dla wszystkich rodzajów wojsk.

b_150_100_16777215_00_images_przyrzecz3.jpg